You are here: Home > Bez kategorii > Problemy kobiece występujące w czasie ciąży

Problemy kobiece występujące w czasie ciąży

Jednym z częstych problemów dotykających kobiety jest nietrzymanie moczu w ciąży. Tego rodzaju problem zdrowotny może dotykać kobiet w praktycznie każdym wieku, które źle znoszą swoją ciążę lub po prostu przechodzą ją w tak specyficzny sposób, że towarzyszy jej także nietrzymanie moczu. Wobec tego kobiety w ciąży muszą się zabezpieczać przed różnymi krępującymi sytuacjami do jakich może dochodzić z powodu tego, że nie są one w stanie kontrolować swoich odruchów fizjologicznych. Dlatego sięgają one po podpaski i wkładki higieniczne oraz wkładki urologiczne pozwalające im na zapewnienie sobie większego komfortu codziennego życia.

W przypadku niektórych kobiet nietrzymanie moczu w ciąży nie jest jedynym ich problemem zdrowotnym, ponieważ po okresie ciąży również muszą one zabezpieczać się na wypadek tego, że nie będą w stanie kontrolować swoich odruchów fizjologicznych. Zaczynają więc martwić się tym, że ich problemem staje się nietrzymanie moczu po porodzie (http://tena.pl/kobiety/centrum-informacyjne/przyczyny-nietrzymania-moczu). Tego rodzaju nietrzymanie moczu może utrzymywać się przez krótki okres czasu lub nawet przez całe życie. Wszystko zależy od tego, jaki charakter ma nietrzymanie moczu, z jakim musi radzić sobie kobieta po urodzeniu dziecka.

Różne poradniki medyczne zwracają również uwagę na to, że wśród nietrzymania moczu przyczyn u kobiet wyróżnić można różne choroby urologiczne i neurologiczne. Niektóre z nich doprowadzają bowiem do tego, że każda osoba na nie chorująca przestaje kontrolować swoje odruchy fizjologiczne.

Comments are closed.