Ciekawe aranżacje nowoczesnych łazienek

W dzisiejszych czasach nie jest już niczym niezwykłym spotykanie technologii w projektach łazienkowych. Designerzy płyną z biegiem czasu i nie zostają w tyle. Nie chodzi tutaj jednak o typowe zaawansowane toalety japońskie czy o ekran telewizora w łazience hotelowej. Designerzy wprowadzają do łazienek nowe materiały oraz technologie. Ale poza tym również z nowym podejściem do projektów tworzą oni innowacyjne i piękne wystroje łazienkowe. W nowych pomysłach nie zabraknie dużej ilości drewna w różnych kształtach.

Sprawią one, że łatwiej będzie się odprężyć. Niczym nowym jest także emanacja seryny dla koncepcji otwartej łazienki. W dzisiejszych czasach łazienek nie wpycha się jak najdalej w kąt, aby nikt nie mógł jej zobaczyć. Umiejscowienie łazienki wśród reszty pomieszczeń jest teraz bardzo modne oraz daje duże możliwości do kreatywnych rozwiązań.

Modne kolory ceramiki łazienkowej

Często bywa tak, że nowe trendy są inspirowane starymi. Przy projektowaniu łazienek jest tak szczególnie z płytkami ceramicznymi. Są one stylowe, a dzięki nowoczesnej technologii stają się coraz bardziej wyrafinowane. Zyskują dzięki temu nowe, bogate gamy kolorystyczne. Równie ciekawe i interesujące są płytki w odcieniach ciepłych, jesiennych. Zaliczyć do nich można brązy, żółcie czy biel z szarością. Specjalnie dla tej oryginalnej kolekcji stworzono nową technikę matowego szklenia. Znani projektanci z całego świata tworzą dla nas nowe trendy i kolekcje. Ta właśnie jest jedną z nich. Każdy znany i szanowany projektant tworzy teraz swoją oryginalna kolekcje ceramiki.

Możemy jednak dopatrzeć się pewnych tendencji w doborze płytek łazienkowych. Pierwszą tendencją są płytki w graficzne wzory oraz ich trójwymiarowa ekspansja. Sprawia to, że płytki zachowują delikatność, są lekkie, zachowują także główny korpus płytki jak i kolorystykę. Projektanci bawią się również rodzajem powierzchni. Często łączą powierzchnie matowe z glazurowanymi. Dodatkowo tendencją są różne połączenia kształtów, nadruków jak i form geometrycznych. Innym zabiegiem jest uzyskiwanie także trójwymiarowych objętości, kontrastów i trójkątnych kształtów pomiędzy powierzchniami i szczelinami. Częstymi i modnymi kolorami są dżinsowy błękit jak i różne konfiguracje tonów ziemskich.

  Kraje, w których można odpoczywać bez względu na porę roku

Nowoczesne aranżacje łazienkowe

Każdego roku panują inne trendy. W tym momencie na północy Europy możemy zauważyć w aranżacji łazienek kolor zielony. Projektanci komponują łazienki wybierając najróżniejsze jego odcienie leśne, czy nawet zieleń wodorostów, kolory takie jak Saddle Brown i Seal Grey. Łącząc te kolory można stworzyć wyjątkowe i interesujące łazienki. Niecodzienne kształty ceramicznej umywalki stwarzają ciekawe i proste akcenty w kompozycji.

Poza popularną zielenią możemy znaleźć również kolor błękitny. Najpopularniejszy jest odcień ciemnego błękitu, który nadaje głębi. Popularne są także sześciokątne płytki, które razem tworzą artystyczną łazienkę. Więcej inspiracji znajdziecie na stronie.

Możesz również polubić…